niedziela, 26 maja, 2024
Strona główna Popularne „Do polityki nie idzie się dla pieniędzy”

„Do polityki nie idzie się dla pieniędzy”

O bulwersujących okolicznościach zatrudnienia w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego ex asystentki posła Piotra Müllera – Marii Szróbka pisaliśmy niedawno na naszych łamach. Niestety jak się okazało nie był to odosobniony przypadek.

Anna Wańtuchowicz – zaczynała od salonu kosmetycznego w Ustce, była radna RM Ustki, członek PiS. Pomimo braku jakiegokolwiek doświadczenia dziennikarskiego została zatrudniona na fikcyjnym stanowisku Zastępcy Dyrektora Programowego – ds. Redakcji Terenowych i Korespondentów Radia Koszalin. Zarówno po pani Annie jak i tym stanowisku nie ma już śladu w Radiu Koszalin, dostała inną ciekawszą pracę.

Adam Sasiuk były pracownik i prokurent Energa-Operator Wykonawstwo Elektroenergetyczne sp. z o.o. w Słupsku, wcześniej pełnił funkcję Dyrektora Oddziału Terytorialnego Agencji Nieruchomości Rolnych w Pruszczu Gdańskim. Od marca 2021 r. spełnia się w Ośrodku Hodowli Zarodowej Bobrowniki sp. z o.o., gdzie dostał stanowisko Prezesa z wynagrodzeniem aż 15.413,23 zł (spółka zatrudnia zaledwie 13 osób). Ośrodek ten specjalizuje się w hodowli krów mlecznych. Warto wskazać, że Redakcja otrzymała odpowiedź dopiero po wniesieniu skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku! W pewnych kręgach nazwany „Słupskim Obajtkiem” z uwagi na zmienianie pracy pomiędzy urzędami i spółkami.

Maria Matuszewska – dyrektor Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, Delegatura w Słupsku, małżonek Wojciech (kandydat w ostatnich wyborach do RM Słupska z listy PiS) zatrudniony w Energa-Operator Wykonawstwo Elektroenergetyczne sp. z o.o. w Słupsku.

Jacek Zabiegły – były wiceprezes zarządu Energa-Operator Eksploatacja Słupsk sp. z o.o. – jak siebie opisuje na portalu Twitter.com: „Politolog z sercem po prawej stronie (…), który ma uczulenie na lewackie myślenie” – jednakże nie przeszkodziło mu to w staraniu się niczym lewicowiec o pracę z politycznego klucza.

Anna Boba – kierownik słupskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy, wcześniej startowała do Rady Miejskiej Słupska z listy PiS.

Jarosław Żukowski – były pracownik Biura Poselskiego J. Szczypińskiej – obecnie zatrudniony jako dziennikarz w Radio Koszalin S.A. W tym gronie jako jedyny ma kwalifikacje do pracy na zajmowanym stanowisku.

Adam Treder – radny Rady Miejskiej Słupska, były kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Słupsku, który otrzymał inną lepszą pracę. Jego firma do 3 miesięcy od objęcia funkcji radnego niszczyła dokumenty wytworzone przez Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Jerzy Łazarczyk – zajął w dn. 1.03.2021 r. miejsce Adama Trederaw Biurze Powiatowym ARiMR w Słupsku bez przeprowadzania jakiegokolwiek konkursu, gdyż ustawa o ARIMR nie przewiduje takiej konieczności. Startował w ostatnich wyborach samorządowych na radnego z listy PiS, z wykształcenia politolog. Brak jakiegokolwiek doświadczenia w dziedzinie rolnictwa.

Edward Müller – ojciec posła i rzecznika rządu Piotra Müllera, od wielu lat pracownik słupskiej Stacji Krwiodawstwa (pobiera także rentę). Ukończył zaledwie 2 klasy szkoły zawodowej w Gdańsku w zawodzie elektryka, ale nie przeszkadza to w najmniejszym stopniu w pełnieniu funkcji „koordynatora ds. promocji” w Krwiodawstwie.

Maria Szróbka – bezpośrednio po Edwardzie Müllerze nie sposób nie wspomnieć o bohaterce artykułu Monitora pt. „Ex asystentka posła Müllera bezkonkursowym ekspertem w Urzędzie Wojewódzkim”, która poza byciem emerytką na stanowisku eksperta w ww. Urzędzie zasiada także w Radzie Programowej Radia Koszalin.

Bożena Rosińska – do niedawna dyrektor Sądu Okręgowego w Słupsku, żona Tomasza Rosińskiego asystenta europoseł PiS Anny Fotygi, byłego radnego Rady Miejskiej Słupska z ramienia PiS. Do odwołania jej ze stanowiska doszło prawdopodobnie z powodów „tarć wewnętrznych” w łonie Partii.

Jacek Szaran – najmłodszy w tym gronie, ale już z dużymi osiągnięciami zawodowymi, które nie do końca mogą być wynikiem posiadanego wykształcenia czy kompetencji. Otóż radny Rady Miejskiej Słupska jest p.o. Zastępcy Dyrektora Krajowego Ośrodka (NIE)Wsparcia Rolnictwa OT w Pruszczu Gdańskim. Lokalni rolnicy skarżą się, że nie mogą powiększyć swojego areału, piszą wnioski i apele, ale odbijają się od muru. Winią za to młodego polityka.

Kumoterstwo pośród słupskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości to znany temat od wielu lat. Przypomnieć należy tylko byłego radnego i kandydata na prezydenta Słupska Roberta Kujawskiego, który wiele lat pracował najpierw w ENBUD sp. z o.o., a potem w Energa-Operator Wykonawstwo Elektroenergetyczne sp. z o.o. z wynagrodzeniem idącym w setkach tysięcy złotych w skali roku. Karierę w Grupie Energa zaliczył także pan radny Rady Miejskiej Tadeusz Bobrowski, który w nietypowy sposób zastąpił w Radzie Nadzorczej Energa Obrót S.A. koleżankę radną Annę Mrowińską (o niej pisaliśmy już szerzej na naszych łamach).

W świetle powyższego słowa Naczelnika Państwa o tym, że: „Do polityki nie idzie się dla pieniędzy” są czystą farsą.

Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości za karuzelę stanowiskową obciążają wszechmocnego posła Piotra Müllera, gdyż nikt inny w regionie nie ma tak silnej mocy sprawczej jak on w załatwianiu stanowisk.

Na naszych łamach będziemy powracać do patologii, którą tworzy „Dobra Zmiana” w regionie słupskim, gdyż w artykule pominięte tymczasowo zostały pewne osoby.

Antoni Michał Górecki

POPULARNE

Radni zajęli się skargą na Prezydent Słupska. Jaką podjęli decyzję?

Słupska Inicjatywa Obywatelska złożyła do RM skargę na działalność Prezydenta Miasta Słupska. Pierwszy zarzut dot. nienależytego wykonania obowiązków jako Prezydenta i złamanie...

Razem jesteśmy siłą! Słupsk protestuje z rolnikami w całym kraju. Do protestu dołączają przedstawiciele innych branż

Ponad 500 rolników wyruszyło na ulice Słupska 20 lutego. To kolejna już odsłona protestu przeciwko sprowadzaniu do Polski żywności spoza Unii Europejskiej,...

Zabawa PGM w procesowanie się za pieniądze mieszkańców

Bezmyślnych prób atakowania radnej Renaty Stec następuje ciąg dalszy. O prawomocnie umorzonym śledztwie z zawiadomienia PGM już pisaliśmy, teraz czas na narażanie...

Kompromitacja PGM w starciu z Renatą Stec

Ponad 3 lata temu, gdy doszło do dyscyplinarnego zwolnienia radnej Renaty Stec przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Słupsku żaden...