niedziela, 26 maja, 2024
Strona główna Popularne Bogatemu Miastu nie zależy na odzyskaniu należności

Bogatemu Miastu nie zależy na odzyskaniu należności

Ostatniego dnia sierpnia b.r. odbędzie się licytacja 2 nieruchomości należących do dłużników z tytułu ułożenia i użytkowania prawie 100 km nielegalnych światłowodów pod ulicami Słupska. Miasto nie jest zainteresowane partycypowaniem w podziale środków pochodzących z licytacji.

O instalacji światłowodowej ułożonej przez warszawską spółkę słupskich mocodawców „Mazovia” Investment Sp. z o.o. już informowaliśmy na naszych łamach. Postępowanie w sprawie prowadzone jest od dłuższego czasu przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku.

Niedawno na tablicy ogłoszeń Sądu Rejonowego w Słupsku pojawiło się ogłoszenie o licytacji nieruchomości należących do „Mazovia” Investment Sp. z o.o. położonych przy ul. Ignacego Daszyńskiego 10 i 12 w Słupsku (KW SL1S/00065707/8 i SL1S/00062282/1). Redakcja zwraca uwagę, że do obwieszczeń sądowych wkradł się błąd, gdyż jako jedyny właściciel wymieniona jest „Mazovia” Investment Sp. z o.o., w sytuacji gdy obie nieruchomości mają innych właścicieli – drugim jest TECHNO-PLAST” sp. z o.o.

Wobec braku wpisu wzmianki w Dziale III obu Ksiąg Wieczystych, w którym Miasto Słupsk byłoby uczestnikiem prowadzonych postępowań egzekucyjnych zadane zostało Miastu pytanie o przyczynę absencji?

Odpowiedź od Rzecznika prasowego Moniki Rapacewicz nadeszła szybko i brzmi krótko: informuję, że Państwa pytanie nie jest objęte zakresem dostępu do informacji publicznej. Dotyczy m.in. opinii i/lub motywacji co wyklucza wspomniany zakres.

Prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka w niedalekiej przeszłości stwierdziła, że spółka „Mazovia” Investment Sp. z o.o. nie ma żadnego majątku, z którego mogłaby być prowadzona licytacja. Gdy ten majątek jest Miastu podawany niejako na „tacy”, to w dziwnych okolicznościach nie jest podejmowany temat. Zaległość tej Spółki wobec Miasta może oscylować w okolicach nawet kilku milionów złotych.

Rezygnacja z szansy na odzyskanie chociażby ułamka z tej sumy jest zdumiewająca i świadczy tylko o tym jak władze Ratusza traktują wspólny interes mieszkańców.

Licytacje (pierwsze) przeprowadzi Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Słupsku Andrzej Śniegocki w dniu 31.08.2021 r. o godz. 12:45 i 13,15 w budynku Sądu Rejonowego w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów 13, 76-200 Słupsk.

Bożena Bugańska

POPULARNE

Radni zajęli się skargą na Prezydent Słupska. Jaką podjęli decyzję?

Słupska Inicjatywa Obywatelska złożyła do RM skargę na działalność Prezydenta Miasta Słupska. Pierwszy zarzut dot. nienależytego wykonania obowiązków jako Prezydenta i złamanie...

Razem jesteśmy siłą! Słupsk protestuje z rolnikami w całym kraju. Do protestu dołączają przedstawiciele innych branż

Ponad 500 rolników wyruszyło na ulice Słupska 20 lutego. To kolejna już odsłona protestu przeciwko sprowadzaniu do Polski żywności spoza Unii Europejskiej,...

Zabawa PGM w procesowanie się za pieniądze mieszkańców

Bezmyślnych prób atakowania radnej Renaty Stec następuje ciąg dalszy. O prawomocnie umorzonym śledztwie z zawiadomienia PGM już pisaliśmy, teraz czas na narażanie...

Kompromitacja PGM w starciu z Renatą Stec

Ponad 3 lata temu, gdy doszło do dyscyplinarnego zwolnienia radnej Renaty Stec przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Słupsku żaden...