niedziela, 26 maja, 2024
Strona główna Popularne Droga donikąd za sprawą Miasta

Droga donikąd za sprawą Miasta

Mieszkańców Słupska z Osiedla Akademickiego od jakiegoś czasu intryguje ładna ulica z chodnikami i oświetleniem prowadzona od strony Płaszewka w kierunku pętli autobusowej przy ul. Gdyńskiej, która kończy się szlabanem ok. 200 m. przed pętlą.

Piękna droga w leśnej aurze wybudowana samodzielnie przez Gminę Słupsk w Płaszewku stanowiąca przedłużenie ul. Inwestycyjnej kończy się za sprawą Miasta Słupsk 200 m od pętli autobusowej przy ul. Gdyńskiej.

Miasto Słupsk na zapytanie Redakcji dlaczego nie bierze udziału w budowie drogi – ul. Inwestycyjnej biegnącej od Płaszewka do pętli przy ul. Gdyńskiej odpowiedziało, że: „Zgodnie z polskim prawem powyższe pytanie nie wchodzi w zakres pytań w trybie dostępu do informacji publicznej”, oraz że Gmina Słupsk nie zwracała się do Miasta z propozycją wspólnej inwestycji. Miasto nie dość, że nie bierze udziału w tej inwestycji to jeszcze ją skutecznie pacyfikuje!

Doszło tu do kuriozalnej sytuacji poprzez zapis w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego przyjętym uchwałą Rady Miejskiej Słupska nr XXVIII/454/21 z dn. 24.02.2021 r., że na terenie działek przez które przebiegać powinna ulica ma być ciąg pieszo-rowerowy z wyłączoną możliwością ruchu kołowego. Uchwała ta została przez Gminę zaskarżona do Wojewody Pomorskiego, który podzielił opinię Gminy w tym zakresie i zaskarżył ją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku.

 „Do czasu rozstrzygnięcia skargi przez WSA podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu realizacji zakresu drogowego na terenie Miasta Słupsk”informuje wójt Gminy Barbara Dykier. 

Gmina zwracała się do dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku Jarosława Boreckiego o zabezpieczenie środków w budżecie na 2021 r. na wymianę zniszczonych krawężników oraz ułożenie nowej nawierzchni na pętli autobusowej przy ul. Gdyńskiej. Miasto Słupsk nie raczyło nawet odpowiedzieć Gminie, w związku z czym ta zabezpieczyła sama w pełni środki na te zadanie w Słupsku.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że Gmina na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę całej infrastruktury drogowej w Płaszewku posiadała pozytywne opinie Miasta Słupsk w tym zakresie. Gmina Słupsk w swoim skromnym budżecie na realizację inwestycji na terenie Miasta zabezpieczyła 810.312,09 zł.

Zachęcamy słupszczan do dokonania własnej oceny tej inwestycji i absencji w niej Miasta Słupska przy okazji np. niedzielnego spaceru w tych stronach. Widok urywającej się w lesie drogi na rogatkach miasta robi duże wrażenie. W obliczu codziennych korków na ul. Westerplatte przejazd ul. Inwestycyjną przyczyniłby się do rozładowania ruchu kołowego w godzinach szczytu.

Antoni Michał Górecki

POPULARNE

Radni zajęli się skargą na Prezydent Słupska. Jaką podjęli decyzję?

Słupska Inicjatywa Obywatelska złożyła do RM skargę na działalność Prezydenta Miasta Słupska. Pierwszy zarzut dot. nienależytego wykonania obowiązków jako Prezydenta i złamanie...

Razem jesteśmy siłą! Słupsk protestuje z rolnikami w całym kraju. Do protestu dołączają przedstawiciele innych branż

Ponad 500 rolników wyruszyło na ulice Słupska 20 lutego. To kolejna już odsłona protestu przeciwko sprowadzaniu do Polski żywności spoza Unii Europejskiej,...

Zabawa PGM w procesowanie się za pieniądze mieszkańców

Bezmyślnych prób atakowania radnej Renaty Stec następuje ciąg dalszy. O prawomocnie umorzonym śledztwie z zawiadomienia PGM już pisaliśmy, teraz czas na narażanie...

Kompromitacja PGM w starciu z Renatą Stec

Ponad 3 lata temu, gdy doszło do dyscyplinarnego zwolnienia radnej Renaty Stec przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Słupsku żaden...