niedziela, 26 maja, 2024
Strona główna Popularne Wspólnoty mówią dość spółce miejskiej PGM!!!

Wspólnoty mówią dość spółce miejskiej PGM!!!

Wiele wspólnot mieszkaniowych administrowanych od samego początku przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Słupsku powiedziało dość i rozwiązało umowy za trzymiesięcznym wypowiedzeniem.

Kluczowe dla PGM sp. z o.o. i dla Miasta jako jedynego udziałowca Spółki duże wspólnoty mieszkaniowe Grodzka 1 i Grodzka 1A rozwiązały umowy o administrowanie. Lista zarzutów względem Spółki i Miasta jest długa: nieskuteczna windykacja, brak reakcji na zgłoszenia mieszkańców odnośnie awarii, ciągła zmiana administratorów, płacenie faktur za przeglądy kominiarskie pomimo pominięcia sprawdzenia wielu lokali (groźba utraty życia i zdrowia mieszkańców), brak wybudowania przez Miasto śmietnika dostosowanego do liczby mieszkańców, zabranie wspólnotom miejsc parkingowych, brak reakcji na zakłócanie porządku na bulwarach przez osoby pijące nocą alkohol i wiele innych.

Czary goryczy przelało ukaranie obu wspólnot przez Miasto Słupsk za rzekomy brak segregacji odpadów komunalnych kwotami po ponad 6 tys. zł pomimo incydentalności zdarzenia lub celowego podrzucenia niesegregowanych śmieci.

Na uwagę zasługuje fakt, że we wspólnocie mieszkaniowej Grodzka 1A problemy z opłacaniem czynszu ma matka jednego ze słupskich radnych Platformy Obywatelskiej, który za łapówki obiecywał załatwiać mieszkania komunalne, natomiast we wspólnocie Grodzka 1 przewlekłe problemy z należnościami czynszowymi za swoją kawalerkę ma inny radny Platformy, nomen omen pracownik PGM, która administruje tą wspólnotą. Dodatkowo firma radnego działa na mieniu komunalnym, bo prowadzi usługi sprzątania klatek schodowych w obu wspólnotach i co miesiąc wystawiane są z tego tytułu faktury VAT na ponad 2 tys. zł. Smaczku dodaje fakt, że firma radnego ma swoją siedzibę w budynku Wspólnoty Grodzka 1, a sam radny jest członkiem zarządu tej Wspólnoty. Do tego lokal pana radnego wynajęty jest odpłatnie pod salon kosmetyczny, a czynsz miesięczny do wspólnoty nie przekracza kwoty 300,00 zł miesięcznie. Chociażby z tego powodu radny powinien się wstydzić, że posiada jakiekolwiek zadłużenie względem wspólnoty. W rozmowie potwierdził występujące zadłużenie i zapewnił, że zostanie uregulowane.

Mieszkańców obu wspólnot oburzyły także pisma, które skierowała do mieszkańców prezes PGM, w których dyskredytuje decyzje członków zarządu o odejściu. Na odejściu obu wspólnot Spółka straci ok. 45.000,00 zł w skali roku.

Nie we wszystkich przypadkach to wspólnoty wypowiadają umowy. Także PGM sp. z o.o. jest stroną wypowiadającą. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku małych wspólnot mieszkaniowych jak przy ul. Lelewela, Fałata i innych, gdzie wspólnoty dostały warunek: albo godzą się na 100% podwyżki za administrowanie albo PGM wypowiada umowy, co też uczyniono.

Lista wspólnot mieszkaniowych, które mają już dosyć administrowania przez PGM jest coraz dłuższa. Jak wynika z rozmów z Redakcją kolejne wspólnoty będą rozwiązywać umowy, ale bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Bożena Bugańska

POPULARNE

Radni zajęli się skargą na Prezydent Słupska. Jaką podjęli decyzję?

Słupska Inicjatywa Obywatelska złożyła do RM skargę na działalność Prezydenta Miasta Słupska. Pierwszy zarzut dot. nienależytego wykonania obowiązków jako Prezydenta i złamanie...

Razem jesteśmy siłą! Słupsk protestuje z rolnikami w całym kraju. Do protestu dołączają przedstawiciele innych branż

Ponad 500 rolników wyruszyło na ulice Słupska 20 lutego. To kolejna już odsłona protestu przeciwko sprowadzaniu do Polski żywności spoza Unii Europejskiej,...

Zabawa PGM w procesowanie się za pieniądze mieszkańców

Bezmyślnych prób atakowania radnej Renaty Stec następuje ciąg dalszy. O prawomocnie umorzonym śledztwie z zawiadomienia PGM już pisaliśmy, teraz czas na narażanie...

Kompromitacja PGM w starciu z Renatą Stec

Ponad 3 lata temu, gdy doszło do dyscyplinarnego zwolnienia radnej Renaty Stec przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Słupsku żaden...