niedziela, 26 maja, 2024
Strona główna Popularne Wiceprezydent Marta Makuch zna się na wszystkim

Wiceprezydent Marta Makuch zna się na wszystkim

Wiceprezydent Marta Makuch ku zdumieniu wielu mieszkańców Słupska została powołana z ramienia Miasta Słupska do Rady Nadzorczej ENGIE EC Słupsk Sp. z o.o., tj. spółki dostarczającej ciepło do naszych domostw. Znane były liczne talenty pani  M. Makuch, ale znajomość na branży ciepłowniczej zaskoczyła prawie wszystkich.

Od niedawna członkiem Rady Nadzorczej ENGIE EC Słupsk Sp. z o.o. jest pani Marta Makuch, która została nominowana na to stanowiska bez jakiegokolwiek konkursu przez prezydent Krystynę Danilecką-Wojewódzką.  Miasto posiada w Spółce 1,05% udziałów, co uprawnia do posiadania w Radzie swojego przedstawiciela.  Jako kwalifikacje p. Makuch do pełnionej wymagającej fachowej wiedzy funkcji Krystyna Danilecka-Wojewódzka wymieniła: nadzór i współpraca z PGM sp. z o.o., STBS sp. z o.o. w zakresie zaopatrzenia mieszkańców Słupska w ciepłą wodę i ogrzewanie, ponadto ukończyła studia podyplomowe MBA co uprawnia ją do zasiadania w radach nadzorczych. I to tyle z kwalifikacji. Oburzeni słupszczanie wskazują, że nawet za prezydentury Roberta Biedronia przeprowadzane były konkursy do rad nadzorczych, w których i tak byli wybierani zaufani ówczesnego włodarza, ale jednak jakiś cień szansy wykwalifikowani mieszkańcy mieli na powołanie do takich rad. Za prezydentury K. Danileckiej-Wojewódzkiej nie ma nawet cienia szansy, gdyż wszystko odbywa się jednoosobowo w zaciszu jej gabinetu bez informowania mieszkańców.

W kwestii wynagrodzenia p. Makuch Miasto wskazało, że nie posiada takiej informacji i trzeba o nią się zwrócić do Spółki. Jest to zaskakujące, gdyż Miasto jako współwłaściciel Spółki ma prawo do posiadania takich informacji. Prawdopodobnie niemały dochód z Urzędu Miejskiego w Słupsku w kwocie 156.082,70 zł jest niewystarczający do utrzymania się skoro pani wiceprezydent musi szukać dodatkowych źródeł zarobkowania.

Dla słupszczan nadciąga być może i zima stulecia, ale nie z uwagi na mocno ujemne temperatury, ale na braki opałowe. Za ciepło w Mieście odpowiada p. Marta Makuch. I tak prezydent zapytana skąd pochodzić będzie węgiel sprzedawany mieszkańcom Słupska na preferencyjnych zasadach – węgiel krajowy czy zagraniczny, a jak zagraniczny to skąd? – odpowiedziała: 

Węgiel, który będzie sprzedawany mieszkańcom Słupska po preferencyjnej cenie pochodzić będzie z zagranicy. Na dziś Miasto Słupsk nie posiada wiedzy na temat kraju pochodzenia węgla. 

Mieszkańcy od niedawna uskarżają się, że węgiel pochodzący z zagranicy, który kupują na słupskich składach nie nadaje się kompletnie do palenia. Jest drogi, zapycha przewody kominowe, mocno brudzi piece i nie daje ciepła. Skoro Miasto posiada tak dobrą specjalistkę od ciepła w osobie Marty Makuch, to mieszkańcy powinni być poinformowani jakiego pochodzenia węgiel będą zakupywać. Niestety jak wynika z udzielonej odpowiedzi kupować będą „kota w worku”.

Do sprawy będziemy powracać wraz z zaostrzeniem się kryzysu energetycznego.

Antoni Michał Górecki

POPULARNE

Radni zajęli się skargą na Prezydent Słupska. Jaką podjęli decyzję?

Słupska Inicjatywa Obywatelska złożyła do RM skargę na działalność Prezydenta Miasta Słupska. Pierwszy zarzut dot. nienależytego wykonania obowiązków jako Prezydenta i złamanie...

Razem jesteśmy siłą! Słupsk protestuje z rolnikami w całym kraju. Do protestu dołączają przedstawiciele innych branż

Ponad 500 rolników wyruszyło na ulice Słupska 20 lutego. To kolejna już odsłona protestu przeciwko sprowadzaniu do Polski żywności spoza Unii Europejskiej,...

Zabawa PGM w procesowanie się za pieniądze mieszkańców

Bezmyślnych prób atakowania radnej Renaty Stec następuje ciąg dalszy. O prawomocnie umorzonym śledztwie z zawiadomienia PGM już pisaliśmy, teraz czas na narażanie...

Kompromitacja PGM w starciu z Renatą Stec

Ponad 3 lata temu, gdy doszło do dyscyplinarnego zwolnienia radnej Renaty Stec przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Słupsku żaden...