niedziela, 26 maja, 2024
Strona główna Popularne Pajęczyna światłowodu oplotła całe Miasto

Pajęczyna światłowodu oplotła całe Miasto

Z powodu nieudolności włodarzy Miasta oraz byłego już na szczęście dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku Jarosława Boreckiego, a obecnie koordynatora projektów w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej do budżetu nie trafiła i już nigdy nie trafi kwota (łącznie z odsetkami) 1.589.239,99 zł. Winnych jak zwykle brak.

Trzy Spółki: Mazovia Investment sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, A-CONNECT sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Polskie Konsorcjum Finansowe “ABIS” sp. z o.o. z siedzibą w Słupsku są winne Miastu zawrotną kwotę 1.589.239,99 zł za położone instalacje światłowodowe.

Do tej pory sądzono, że instalacje te położone były pod ulicami: Aluchny Emelianow, Bauera, Chłapowskiego, Cybulskiego, Długa, Dominikańska, Druyffa, Gdańska, Gdyńska, Grunwaldzka, Jaracza, Kaszubska, Konarskiego, Kowalska, Krasińskiego, Legionów Polskich, Klonowa, Leszczyńskiego, Lipowa, Lotha, Łady Cybulskiego, Małcużyńskiego, Mickiewicza, Mochnackiego, Morcinka, Mostnika, Nad Śluzami, Ogrodowa, Partyzantów, Polna, Portowa, Poznańska, Raszyńska, Reja, Rejtana, Reymonta, Sobieskiego, Staniuków, Sygietyńskiego, Szafranka, Szarmacha, Szczecińska, Wczasowa, Westerplatte, Wolności, Zaborowskiej.

Nowe światło na skalę położonych instalacji światłowodowych rzuciło pismo byłego już dyrektora J. Boreckiego z dn. 30.11.2022 r., który uaktualnił powyższy wykaz o następujące ulice: Sądowa, Szarych Szeregów, Długosza, Powstańców Warszawskich, Braille’a, Stary Rynek, Solskiego, Wyspiańskiego, Madalińskiego, Małachowskiego, Biernackiego, Modrzejewskiego, Orłowskiego, Przemysłowa, Niemcewicza, Prusa, Wileńska, Kotarbińskiego, Andersa, Dmowskiego, Daszyńskiego, Piotra Skargi, Kościuszki, Tramwajowa, Kopernika, kr. Jadwigi, Sobieskiego, Władysława IV, Bora Komorowskiego, Ks. Zofii, Paderewskiego, Słoneczna, Szymanowskiego, Zielona, Grottgera, Kossaka, Narutowicza, Chodkiewicza, Kniaziewicza, Matejki, Hubalczyków, Grechuty, Nalepy, Kiepury, Kaczmarskiego, Ordonówny, Osieckiej, Przybory, Riedla, Zauchy, Zygmunta Augusta, Skłodowskiej, 3 Maja, Banacha, Chrobrego, Kosynierów Gdyńskich, Szymanowskiego, Lawendowa, Makowa.

Gdyby na planie miasta Słupska na czerwono zaznaczyć wszystkie ww. ulice, to plan ten byłby niemalże cały czerwony. Sprawa prowadzona jest przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku pod kątem możliwości popełnienia przestępstwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej w zajmowaniu się sprawami majątkowymi osoby prawnej, do której to wpływają coraz to nowe środki dowodowe w sprawie. Do pierwotnego kilometraża bezpłatnego światłowodu prywatnych firm pod ulicami Słupska szacowanego wstępnie na 80 – 100 km w świetle informacji dyrektora ZIM należy dodać prawdopodobnie drugie 100 km.

Stowarzyszenie SIO! domniemuje, że zaległości na kwotę 1.589.239,99 zł są mocno zaniżone. Winnych rażących zaniedbań jak zwykle brak, a stratni są jak zwykle mieszkańcy, którym ciągle podnosi się w górę podatki i inne opłaty za to tylko, że są mieszkańcami Słupska.

Bożena Bugańska

POPULARNE

Radni zajęli się skargą na Prezydent Słupska. Jaką podjęli decyzję?

Słupska Inicjatywa Obywatelska złożyła do RM skargę na działalność Prezydenta Miasta Słupska. Pierwszy zarzut dot. nienależytego wykonania obowiązków jako Prezydenta i złamanie...

Razem jesteśmy siłą! Słupsk protestuje z rolnikami w całym kraju. Do protestu dołączają przedstawiciele innych branż

Ponad 500 rolników wyruszyło na ulice Słupska 20 lutego. To kolejna już odsłona protestu przeciwko sprowadzaniu do Polski żywności spoza Unii Europejskiej,...

Zabawa PGM w procesowanie się za pieniądze mieszkańców

Bezmyślnych prób atakowania radnej Renaty Stec następuje ciąg dalszy. O prawomocnie umorzonym śledztwie z zawiadomienia PGM już pisaliśmy, teraz czas na narażanie...

Kompromitacja PGM w starciu z Renatą Stec

Ponad 3 lata temu, gdy doszło do dyscyplinarnego zwolnienia radnej Renaty Stec przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Słupsku żaden...