niedziela, 26 maja, 2024
Strona główna Popularne 800 tys zł dla PGM w budżecie Miasta Słupsk na rok 2021

800 tys zł dla PGM w budżecie Miasta Słupsk na rok 2021

Spółka PGM wystąpiła do Prezydenta Miasta Słupska o 800 tys. zł na rok 2021 na wymianę piecyków gazowych. Skąd taka kwota, skoro całkowite wykonanie przeglądów w zasobie Miasta do końca września 2020 roku stało się niemożliwe?

Kontrola została przeprowadzona w części lokali zasobu Miasta. Nasuwa się więc pytanie – czy kwota ta została skalkulowana na tzw. „oko”? Gdyby zalecenia pokontrolne były wykonywane systematycznie, na bieżąco zgodnie z zaleceniami, nie doszłoby do takiej sytuacji. W dobie trwającej pandemii, gdy kondycja finansowa miasta uległa pogorszeniu , kolejny nieplanowany wydatek na rok 2021 od początku budził niepokój.

Co wynikało z przeglądów w lokalach w latach ubiegłych? Dlaczego na bieżąco nie naprawiano usterek? Czy zarówno najemcy, jak i właściciel lokali (w tym przypadku Miasto Słupsk) lekceważyli zalecenia czy wręcz nakazy? Usterki, wymiany, montaże, likwidacje dot. kontroli – nieważne czy leżą po stronie najemcy, czy po stronie Miasta – PGM usuwa na koszt Miasta.

W mieście jest wielu mieszkańców z wyrokami eksmisji za długi, którzy nie płacą czynszu, zalegają z płatnościami na wysokie kwoty, a odzyskanie należności od wielu z nich jest niemożliwe. Czy w takich lokalach usterki też są naprawiane? Zapewne tak, ponieważ liczy się bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców w budynkach.

Prezydent Słupska wielokrotnie mówiła, że nie będzie budowała lokali socjalnych, Powodem jest brak pieniędzy. Sytuacja mieszkaniowa pokazuje, że takie lokale powinny powstać, z automatami na media lub z licznikami na zewnątrz : zapłacisz będziesz korzystał, nie zapłacisz to odetną prąd lub wodę. Lokale odzyskane w wyniku eksmisji trafiałyby do osób z listy oczekujących na mieszkania. W Przeciwnym razie w zadłużonych lokalach długi będzie rosły w nieskończoność.

Co roku prezydent Słupska umarza długi niepłacących czynszów. W roku 2020 umorzono zaległości czynszowe na ponad 2 mln. zł.

~ Agnieszka Górska

POPULARNE

Radni zajęli się skargą na Prezydent Słupska. Jaką podjęli decyzję?

Słupska Inicjatywa Obywatelska złożyła do RM skargę na działalność Prezydenta Miasta Słupska. Pierwszy zarzut dot. nienależytego wykonania obowiązków jako Prezydenta i złamanie...

Razem jesteśmy siłą! Słupsk protestuje z rolnikami w całym kraju. Do protestu dołączają przedstawiciele innych branż

Ponad 500 rolników wyruszyło na ulice Słupska 20 lutego. To kolejna już odsłona protestu przeciwko sprowadzaniu do Polski żywności spoza Unii Europejskiej,...

Zabawa PGM w procesowanie się za pieniądze mieszkańców

Bezmyślnych prób atakowania radnej Renaty Stec następuje ciąg dalszy. O prawomocnie umorzonym śledztwie z zawiadomienia PGM już pisaliśmy, teraz czas na narażanie...

Kompromitacja PGM w starciu z Renatą Stec

Ponad 3 lata temu, gdy doszło do dyscyplinarnego zwolnienia radnej Renaty Stec przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Słupsku żaden...