niedziela, 26 maja, 2024
Strona główna Popularne Quo vadis Gryfie?

Quo vadis Gryfie?

Miała być II liga, najsilniejszy klub piłkarski pomiędzy Gdynią a Szczecinem, a jest środek IV ligi (de facto V) i widmo upadku Klubu. Kibice pokazują Zarządowi Gryfa czerwoną kartkę. Mają już dość.

Gdy do Gryfa Słupsk wrócił po zrobieniu wielkiej kariery piłkarskiej Paweł Kryszałowicz z zamiarem tworzenia wielkiej piłki wszyscy byli pełni entuzjazmu. Po kilkunastu latach, po kilku meczach z rzędu bez zwycięstwa Klub znajduje się nad przepaścią i wydaje się, że tylko radykalne zmiany mogą uratować futbol dla Słupska. Czary goryczy przelała brutalna interwencja Policji, która zniszczyła dawno nie widziane widowisko piłkarskie przy ul. Zielonej.

W zeszłym tygodniu doszło do sprzeczki prezesa Pawła Kryszałowicza z jednym z trenerów grup młodzieżowych Jackiem Rubinowiczem. Efektem tego jest odejście trenera z Klubu i rozwiązanie prowadzonej przez niego grupy juniorów.

Kibice (zarówno ci z „młyna” jak i z „prostej”) domagają się niezwłocznego ustąpienia całego Zarządu Gryfa. Mają już swoją wizję Klubu, jeden z nich sporządził nawet: „Biznesplan rozwoju Stowarzyszenia Gryf Słupsk”, ale żeby wdrożyć jego założenia musi dojść do zmian w Zarządzie.

Szymon (kibic Gryfa z 25. letnim stażem):„prezesowi Kryszałowiczowi dziękujemy za dotychczasową pracę, ale niech już odejdzie. Będziemy protestować do skutku. Czarni w 3 lata po reaktywacji z nowymi ludźmi w zarządzie wchodzą do Ekstraklasy. My będziemy gnić w 4 lidze, a jak tak dalej pójdzie to w przyszłym sezonie czeka nas spadek”.

W oświadczeniu Klubu z dn. 4.06.2021 r. wydanym po meczu z Pogonią Lębork cała wina została zrzucona na kibiców, pomimo iż bezpośrednio po meczu szef ochrony na boisku przed trybuną główną tłumaczył prezesowi Kryszałowiczowi, że nie było żadnej podstawy do interwencji Policji na meczu, gdyż kibice byli spokojni.

Do Redakcji wpłynęły materiały filmowe, na których widać m. in. znęcanie się funkcjonariuszy nad leżącym mężczyzną krzyczącym z bólu oraz dokumenty opisujące przebieg interwencji. Jak informuje Oficer prasowy KMP w Słupsku sierż. szt. Monika Sadurska: „W odniesieniu do fragmentu filmu, na którym widać jak funkcjonariusz kopie osobę leżącą, w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Funkcjonariusz został zawieszony w wykonywaniu obowiązków służbowych i wszczęto wobec niego czynności zmierzające do zwolnienia ze służby. Zabezpieczone nagranie wraz z dokumentacją służbową zostały przesłane do Prokuratury Rejonowej w Słupsku. O zdarzeniu został poinformowany Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i biuro spraw wewnętrznych”.

Czy w takiej sytuacji można zrzucać całą odpowiedzialność na kibiców Gryfa?

Na najbliższym meczu z Wierzycą Pelplin w dn. 13.06.2021 r. kibice rozpoczną swój protest. Jak mówią nie chcą wojny z Zarządem, gdyż nie będzie to służyć Klubowi i może spowodować odejście sponsorów, ale liczą że skłoni to członków Zarządu do podjęcia „męskich decyzji”.

O rozwoju sytuacji w Klubie i w sprawie zatrzymań będziemy informować na bieżąco.

Sebastian Laskowski

POPULARNE

Radni zajęli się skargą na Prezydent Słupska. Jaką podjęli decyzję?

Słupska Inicjatywa Obywatelska złożyła do RM skargę na działalność Prezydenta Miasta Słupska. Pierwszy zarzut dot. nienależytego wykonania obowiązków jako Prezydenta i złamanie...

Razem jesteśmy siłą! Słupsk protestuje z rolnikami w całym kraju. Do protestu dołączają przedstawiciele innych branż

Ponad 500 rolników wyruszyło na ulice Słupska 20 lutego. To kolejna już odsłona protestu przeciwko sprowadzaniu do Polski żywności spoza Unii Europejskiej,...

Zabawa PGM w procesowanie się za pieniądze mieszkańców

Bezmyślnych prób atakowania radnej Renaty Stec następuje ciąg dalszy. O prawomocnie umorzonym śledztwie z zawiadomienia PGM już pisaliśmy, teraz czas na narażanie...

Kompromitacja PGM w starciu z Renatą Stec

Ponad 3 lata temu, gdy doszło do dyscyplinarnego zwolnienia radnej Renaty Stec przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Słupsku żaden...